Valentín 2022: Kam zmizla ruže Rhodos

Na Valentína sa aj zarputile odporcovia kytíc prechádzajú ulicami s Puget červených ruží a vyrážajú so svojou drahou polovičkou na romantickú večeru. A práve v tento deň je najväčší zhánka po nádherných červených ružiach Rhodos. A my ich ... nemáme.

A máme pre to dobrý dôvod.

Rhodos: Ruže, ktorej krása trvá

Ruža Rhodos je jednou z najobľúbenejších odrôd ruží. A nie je to len vďaka prekrásnym pevným kvetom a sýte červenej farbe. Je totiž zároveň rekordmanom vo výdrži, a to, ako vieme, ženy oceňujú.

Ruže Rhodos, ktoré si v online kvetinárstvo Florea.cz objednáte, zostávajú vo váze krásne aj 12 (!) Dní. Dokážeme totiž zaručiť, že si objednávate čerstvo rezané kvety, o ktoré je po celú dobu prevoze od pestovateľa k vám znamenite postarané.

Červená ruža Rhodos

Červené ruže sú na Valentína poriadne drahé

14. februára je dopyt po červených ružiach mnohonásobne vyššia než akýkoľvek iný deň. A kde je väčší dopyt, tam je priestor pre (niekedy aj raketový) rast cien. A tiež zníženie kvality. Ak je pestovateľ nútený zožať oveľa viac červených ruží, než je zvykom, musí začať s predstihom. Takže je trhom tlačený k tomu, dodať v obrovskom objeme kvety, ktoré nie sú tak čerstvé, ako je u našich vybraných pestovateľov zvykom.

Vašej milovanej potom valentínska kytica červených ruží vydrží pár dní, než sa odoberie do večných lovísk. A taká krátkodobá záležitosť poriadnu radosť neurobí a nechceme ani domyslieť, čo taký zvädnutá kvetina napovie o vašej citoch!

Jiří Hemerle, zakladateľ Florea.cz k tomu dodáva: "Florea je zrejme jediné online kvetinárstvo, ktoré sa postavilo k najväčšiemu náporu objednávok červených ruží Rhodos nie čelom, ale chrbtom. Vyšší zisk nám nestojí za to, aby ste dostali kvetinu v horšej kvalite, než ste u nás zvyknutí. A preto ruže Rodos na Valentína vôbec neponúkame. "

Kedy budú?

Až sa všetko vráti do starých koľají, pestovatelia budú ručne zbierať kvetinu po kvetine a cena na trhu sa vráti tam, kde ju máme radi. Zvyčajne to trvá cca 14 dní, takže v marci môžete svoju milú zahŕňať kyticami 100 červených ruží pokojne každý deň.

Akú kyticu kúpiť na Valentína, keď ste mi červené ruže vyhovorili?

Ak je vaša vyvolená milovníčky ruží, môže si aj tak prísť na svoje. Jednoducho len vyberte inú farbu. Keď sme sa žien pýtali, ktorý odtieň preferujú, klasickú červenú predbehli ružová a krémová, takže priestor pre valentínske růžobraní tu stále je. Detailnejšie sme sa o tom rozpísali v článku Darujte na Valentína ruže. Ale nie červené .

Čerstvá ruže Dolcetto

Alebo si vydajte originálnejší cestou a vyberte stále obľúbenejšie kvety v škatuľke. Doručenie kvetín môžete sledovať online , takže ak nemôže stráviť Valentína spolu, budete presne vedieť, kedy má nasledovať zamilovaný telefonát. Aj k tomuto máme pripravený článok s niekoľkými zaujímavými tipy - Prekvapte ju kvetinovú krabičkou s ružami v obľúbenej farbe .

A ak sa chcete poradiť priamo s nami, na infolinke Florea.cz čakajú milé dámy, ktoré vedia prvý aj posledný nielen o kvetoch, ale hlavne o tom, po čom ženy túžia.

Objednajte si valentínsku kyticu včas .